plc s7-400 زیمنس نمایندگی شرکت زیمنس

plc s7-400 زیمنس نمایندگی شرکت زیمنس

۶۲ پروژه کاملا صنعتی که در صنایع ایران مورد استفاده قرار گرفته‌اند برای شما انجام داده‌ایم. بخاطر همین تصمیم گرفتم یک آموزش پیوسته و البته با سطحی بسیار حرفه‌ای‌تر از موارد در دسترس تقدیم نگاهتون کنم. آموزشی که علاوه بر خود PLC تجربیات سال‌های کاریم هم توش گفته شده باشه.

این سری را میتوان برای اهداف ساده تا نسبتا پیچیده کنترلی به کار برد که به دو شکل Compact و ماژولار عرضه می‌شود. Plc سری 200 زیمنس انواع و پارت نامبرهای مختلفی دارد که در برخی از انواع آنها می‌توان از ماژولهای اضافی در کنار CPU بهره برد. لوگو ماژولار در نسخه‌های متفاوتی با ولتاژهای ورودی متفاوت در دسترس است. مدل‌های دیگر آن شامل مدل استاندارد و مدل مقرون به صرفه است که بدون کنترل پنل و صفحه نمایش ارائه می‌شود.

CPU های این سری جهت کاربرد های خاص و کمی حرفه ای تر که نیاز به ورودی و خروجی بالایی هست استفاده می گردد. داشتن تیمی مجرب از مهندسین اتوماسیون صنعتی برای پشتیبانی قبل و بعد از فروش و ارائه مشاوره‌های تخصصی به صورت رایگان، از دیگر مزیت های تیم سیماتیک کنترل می‌باشد. پردازنده ارتباطی برای اتصال SIMATIC S7-400 به شبکه های اترنت صنعتی، همچنین به عنوان کنترل کننده PROFINET IO یا در سیستم های SIMATIC H. هر CPU جهت اجرای برنامه های کنترلی از تعدادی تایمر ، حافظه و شمارنده استفاده میکند . حافظه ها محل هایی از حافظه اند که جهت نگهداری وضعیت برخی نتایج و یا خروجی ها استفاده میشوند . حافظه ، تایمر و شمارنده ها را از لحاظ پایداری و حفظ اطلاعات ذخیره شده میتوان به دو دسته ی کلی تقسیم نمود.

اهمیت PLC زیمنس

در واقع یکی از فعالیت های صنعتی به نام خطوط مونتاژ جزو فعالیت هایی است که برای کنترل نیازمند plc می باشد. علاوه بر این باید بیان کنیم که plc ویژگی بسیار زیادی دارد و یکی از ویژگی های آن این است که باعث صورت در برنامه نویسی می شود. کارد و کاربرد plc به گونه ای است که پاسخ به محیط های صنعتی و فرآیندهای مختلف صنعتی می باشد. در واقع کامپیوترهای دیجیتال صنعتی به گونه ای طراحی شده که در برابر محیط های صنعتی مقاومت بسیار بالایی دارند.

فنآوری اتوماسیون، مقیاس تولید و نوآوری را بسیار گسترده‌تر نموده ‌است. با این وجود، رسیدن به سطح فعلی اتوماسیون بدون استفاده از دستگاهی به نام پی ال سی زیمنس امکان پذیر plc زیمنس نخواهد بود. پی ال سی یا کنترل‌کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی، یک کامپیوتر صنعتی است که به‌صورت مداوم داده‌هایی را از دستگاه‌ها و واحدهای ورودی دریافت کرده و سپس با مطابقت دادن این داده‌ها با برنامه‌های سفارشی شده، برای کنترل دستگاه‌های خروجی تصمیم‌گیری می‌کند. دستگاه PLC می‌تواند داده‌ها را از نقاط ضبط خودکار داده‌ها مانند سنسورها و یا از نقاط ورودی انسانی مانند دکمه‌ها و سویچ‌ها دریافت نماید. به عبارت دیگر، پی ال سی یک کامپیوتر است که برای اتوماتیک‌سازی فرآیندهای صنعتی طراحی شده است. Plc کنترلر منطقی می باشد که قابلیت برنامه نویسی دارد.به طور کلی نوعی کامپیوتر صنعتی به شمار می رود که کاربرد های فراوانی همچون تجاری و صنعتی دارد.

اتصالات بین CPU و ماژول ها با سوکت های خاص که مخصوص S7-300 میباشد انجام میگیرد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد. خریداری کنید ، برای خرید میتوانید هم به صورت آنلاین از سایت و هم به صورت حضوری به آدرس فروشگاه درج شده در قسمت درباره ما اقدام نمایید . اطلاعاتی که به cpu میرسند و پردازش میشوند در این قسمت ذخیره میشوند. بخش پردازنده مرکزی قطعه می‌باشد و پردازش های منطقی را انجام و منطق عملکرد دستگاه را مشخص میکند .

ترتیب نصب ماژول ها در PLC زیمنس:

تشخیص خودکار نرخ داده با استفاده از عملکرد خودکار/تقاطع خودکار؛ اتصال از طریق IE FC RJ45 Plug 180 با خروجی کابل ۱۸۰ درجه یا از طریق یک کابل پچ استاندارد انجام می شود. می توان به گروه دیگری از صنایع موسوم به Process Automation اشاره نمود. در این صنایع تمرکز اصلی بر تولید یک محصول شیمیایی یا دارویی و غذایی است. در این دستگاه ها، وظایفی از قبیل برش،خمش،کشش،رنگ آمیزی،پرس قطعات و… در اینجا منظور از کارخانه، مجموعه ای متشکل از دستگاه های مختلف است که هرکدام با انجام عملیات خاصی، یه قطعه یا یک بخش از قطع را ایجاد و یا با کنارهم قرار دادن(مونتاژ) قطعات، محصول نهایی را شکل می دهند.

ﮐﻪ در آن، ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﻫﻤﻮاره ﺗﺤﺖ ﮐﻨﺘﺮل ﯾﮑﯽ از آن CPU ﻫﺎ ﮐﻪ Master نامیده می شود، می باشد. کنترلرهای C7 ترکیبی از S7-300 و Operator Control هستند و علاوه بر اینکه کار کنترلی را انجام می دهد، از طریق پنل می توان مقادیر ورودی، خروجی و آلارم ها و… را مانیتور کرد و همچنین آنها را تغییر داد. همچنین برای پروژه های بزرگ و حوزه های عملکردی وسیع تر از مدل های ماژولار S5-135U و S5-155U استفاده می شد. پس از چند سال به دلیل محدودیت امکانات و عملکرد PLCهای SIMATIC Version G و همچنین پیشرفت علم و تکنولوژی، تولید این محصول متوقف شد و به مرور زمان منسوخ شد.

مشخصات PLC Logo

مموری کارت، کارت پروگرام آن، سوکت های ماژول ها، ریل و کابل های ارتباطی دیگر و … می توان اشاره کرد. برای اتصالات، مانند برق ورودی آن که 24 ولت است و اتصالات شبکه، دربی که در زیر دستگاه قرار گرفته است بالا دهید تا اتصالات را مشاهده فرمائید. می توان گفت نسبت به سی پی یو های رند بازار ظاهری قدیمی تری دارند.

  • بسادگی قابل برنامه ریزی بود و تغییر در سیستم کنترل با تغییر در نرم افزار برنامه بسهولت امکان پذیر می شد.
  • این پی ال سی در مدلهای شناخته شده 221، 222، 226XP، 224 و 224XPSI وجود دارد.
  • این خروجی توسط PLC برای اجرای یک فرآیند یا خودکار کردن یک دستگاه کنترل می شود.
  • یکی از اصلی ترین ویژگی ‌های plc این است که دارای سی پی یو برای واحد کنترل مرکزی است.

PLC های S نسبت به PLC های S7-200 دارای عملکرد قوی تر و ظرفیت های اجرایی بالاتری هستند و توسط نرم افزار قدرتمندTIA PORTAL پیکربندی و برنامه نویسی می شوند. خانواده پی ال سی های S زیمنس در سال 2009 و با هدف دسترسی به شبکه های اترنت صنعتی وشبکه پروفی نت و از همه مهمتر جایگزین شدن با پی ال سی S7 200 با قیمتی مناسب و اقتصادی وارد بازار شدند. حتی امکان این هست که LOGO PLC را به سایر پی ال سی‌های زیمنس مانند S متصل کنید. بدین ترتیب، شما می‌توانید از آن در سیستم‌های بزرگتر استفاده کنید. اگر قبلاً با LOGO PLC آشنا هستید، توصیه می‌شود که با کیت استارتر Siemens S ادامه دهید.