زیباسازی محیط کار با پارتیشن

روکش های استفاده شده در نمای پارتیشن ها، از نوع روکش های وارداتی و روکش های طبیعی وارداتی بوده که بنا به سلیقه مشتری و نظر طراح پروژه، با تنوع رنگ و طرح قابل استفاده میباشد. امروزه بسیاری از ساختمانهای با کاربری تجاری یا اداری را بصورت سالن اجرا میکنند تا هر بهره بردار, بنا به نیاز خود آنرا پارتیشن بندی نماید. به این ترتیب در همینجا از کلیه دست اندرکاران, از جمله مجریان زحمتکش این صنف درخواست میکنیم تا از این موقعیت برای معرفی و تبلیغ ” پارتیشن ” هائی که اجرا کرده اند, استفاده نمایند. برای آشنایی با پارتیشن های اداری در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. اگر شما نظری در مورد کاربرد و یا طراحی انواع پارتیشن ها و پاراوان ها دارید، لطفا برای ما و دیگر فراترزی ها بنویسید.

ایستگاههای کار متداول شامل: یک یا دو سطح کار، میز متحرک برای ملاقات، فضا برای کارکنان و محل نگهداری مدارک و اسناد و جداکننده های فضا هستند. تا اینجا دیدیم که عناصر طبیعی و رنگها، از کارکنان در محیط کار افراد سالمتری رو میسازن. شیشه با به حداکثر رساندن نور طبیعی کمک می کند تا نیاز به نور مصنوعی کاهش یابد. به همین ترتیب، ساخت اتاق های کنفرانس و یا اتاق جلسات با دیوارهای شیشه ای نشان دهنده رویکرد صادقانه و شفاف مدیریت هستند، نه اینکه مخفیانه به نظر برسند. به همین ترتیب، شما همچنین می توانید غلاف های ملاقات، یک فرم ظریف تر از پارتیشن بندی، برای ترکیب مزایای فضای باز در کنار مزایای پارتیشن اداری استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی فضای اداری

این امر منجر به کاهش قبوض برق، افزایش بهره وری انرژی و کاهش ردپای کربن می شود. این ابعاد و متریال بر روی قیمت پارتیشن اداری تاثیرگذار است؛ به طور مثال قیمت پارتیشن بندی اداره ساده پایینتر از قیمت پارتیشن چوبی اداری است که همیشه برای افرادی که قصد تغییر دکور یا پارتیشن بندی دارند قیمت پارتیشن بندی مهم و چالش برانگیز بوده است. دکور شیک با استفاده از دیوارهای جداکننده شیشه ای به شناسایی کسب و کار شما به عنوان یک دفتر مدرن، پیشرفته و پیشرو کمک می کند. جداکننده های اتاق و دیوارهای پارتیشن دو روش کاربردی و شیک برای جداسازی فضاهای اداری یا نشیمن هستند و در عین حال لهجه چشمگیری را به طراحی داخلی مدرن می بخشند. شرکتهای بزرگ برای کاهش هزینه ساخت، دکوراسیون فضای اداری و نظارت بیشتر بر کارکنان خود به پارتیشن بندی فضاهای بزرگ روی میآورند. علاوه بر این، میشه گفت این کار روی سلامت کارکنان هم اثر داره.

دکوراسیون داخلی پارتیشن اداری تصور کنید که مایل باشید جسم نامتقارن شما، بیشتر توجهات را به سوی خود کشانده و جذب کند. قبل از سرمایه گذاری برای مبلمان، جریان و گردش کار خود و مواردی را که باید در دسترس شما باشند، در نظر بگیرید و سپس بدنبال مبلمانی باشید که هم زیبا و هم کاربردی باشند. همچنین اگر شما می خواهید که کارمندانتان در فضای اداره احساس آرامش بیشتری داشته باشند، پس بهتر است از نور های گرم استفاده نمایید. مشتریان می توانند احساس کنند که تجارت شما صادقانه و قابل اعتماد است، که نشان می دهد مدیریت چیزی برای پنهان کردن ندارد.

طراحی و دکوراسیون داخلی اداری فضای کافی برای دفتر خود اختصاص دهید تا وسایل مورد نیازتان مانند میز و صندلی، کامپیوتر، کتاب ها و غیره به راحتی جا شوند. پارتیشن های معلق مانند یک پرده فضا را به چند قسمت تقسیم کرده و برخی از انواع آن قابلیت محدود کردن دید هم دارند. از طرفی هم معمولا شرکتها دفاتر کار خود را اجاره میکنند زیرا هزینه خرید یک دفتر بزرگ در بهترین منطقه شهر، هزینههای زیادی را بر دوش شرکتها میگذارد. با روشهای بسیار زیادی برای استفاده از جداکنندههای اتاق در فضای داخلی مدرن، انتخاب بهترین طراحی برای اتاق شما دشوار است. بهترین انتخاب بابت رنگ شیشه پارتیشن، رنگ سفید می باشد. بهترین نوع شیشه برای پارتیشن بندی، شیشه سکوریت در ضخامت های 6، 8 تا 10 میل می باشد. همچنین توجه داشته باشید که جنس پارتیشن ها در دوام آنها تاثیر بسزایی دارد، لذا از فروشگاه هایی پارتیشن اداری را خریداری کنید، که بهترین کیفیت را ارائه می دهند.

طراحی داخلی ساختمان اداری

تعداد سرویس های بهداشتی باید به گونه ای باشد که صف های طولانی، هنگام استفاده از سرویس ها تشکیل نشود. همچنین سرویس ها باید برای معلولین به تفکیک ساخته شده و تهویه مناسبی داشته باشند. معمولا با توجه به نیاز کارفرما، سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی محل، متخصان به ارائه یک پلان از بالا میپردازد و در آن چگونگی چینش پارتیشنها، جنس و کاربری آنها را مورد بررسی قرار میدهند. گاهی اجرای یک پارتیشن ممکن است گران­تر تمام شود اما کارایی بیشتری داشته باشد. گام دوم انشاالله با همراهی دست اندرکاران محترم این صنف, از جمله شرکتهای طراحی و اجرای ” پارتیشن ” عملی خواهد گردید تا بدینوسیله علاقمندان بتوانند ضمن آگاهی کافی, آنچه باب سلیقه خود است را بصورت اینترنتی یا مستقیم تهیه نمایند. یکی از مهمترین بخش هر مکان اداری اتاقی است که دفتر مدیریت به حساب می آید در ابتدا برای طراحی داخلی اداری یک دفتر مدیریت لازم است تا حساسیت بیشتری نسبت به سایر مکان های اداری نشان داده شود زیرا دفتر ریاست در یک دفتر اداری می بایست شیک تر و زیباتر از هر مکان دیگری باشد.

بنابراین استفاده از پارتیشن ها، راحتترین و ساده ترین و سریع ترین راه برای تفکیک این گونه فضاها می باشد. این اتاق جز یکی از مهم ترین اتاق های هر مجموعه ای است بنابراین باید به طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه ای داشت. به این دلیل که پلاستیک سبک­تر بوده و برای اجرای پارتیشن معلق مناسب­تر است. در روش سوم یعنی غرفه سازی با هدف قدرت نمایی ، در درجه اول جا و سالن غرفه بسیار پر اهمیت است که اصولا در اختیار اسپانسرهاست .پس از دریافت غرفه خوب و وسیع در سالن خوب ، حالا غرفه سازی با متریال گران قیمت مانند فلز و ام دی اف به اضافه روش برندینگ و اهدای هدایای خاص به شما در قدرت نمایی کمک می کند. اگر تصمیم دارید که اتاق ریاست را مرکزی برای زیر نظر داشتن کارمندان خود داشته باشید و با اکسسوریهای خاص و شیک مانند مبل اداری، میز کار، میز تلویزیون و کتابخانه دکوراتیو دیزاین کنید؛ پیشنهاد میکنیم که از پارتیشنهای شیشهای و دوجداره استفاده کنید.

اگر در مکانی که این پارتیشن نصب میشود، نور کافی وجود نداشته باشد، از یک ردیف شیشه هم در طراحی و ساخت آن استفاده میشود که معمولا با یک پرده کرهکرهای قابل پوشاندن است. در ایران از این نوع پارتیشن بیشتر به عنوان دیوار استفاده میشود و کاربری پارتیشن را از دست داده است. تامین خنکی در تابستان و گرما در زمستان هم به این روش سادهتر است و نیازی به اجرای تاسیسات گرمایشی و سرمایشی برای همه اتاقها کاهش پیدا میکند. اما با گذشت زمان پارتیشن ها به یک رکن اساسی برای طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل شدند.

دکوراسیون داخلی قسمت اداری

پارتیشن بندی در دکوراسیون اداری علاوه بر جدا نمودن بخش های مختلف محیط های اداری برای استفاده بهینه از فضا و ارتقای عملکرد کارکنان، جنبه زیبایی و دکوراتیو هم دارد. پیشنهاد آجر آنلاین در طراحی دیوارهای محیط کار اداری، استفاده از آجر قزاقی طرح اروپایی، آجر نسوز یا آجر دکوراتیو داخلی می باشد. دراین قسمت تعدادی طرح و ایده زیبا برای پارتیشن بندی در منزل را مشاهده می کنید. هر زمان هم که دلتان خواست فضای ایجاد شده به وسیله پارتیشنها را بزرگتر یا کوچکتر کنید یا حتی به حالت اول برگردانید به راحتی میتوانید آنها را جمع کنید. حتی اگر کمد در اتاق شما وجود دارد، از قفسه برای قرار دادن وسایلی استفاده کنید که بیشتر مورد استفاده شما قرار می گیرند. اگرچه استفاده از دیوارهای جدا کننده ( پارتیشن ) در فضاهای مسکونی معمولا چندان لازم نمی آید, اما بهر جهت و بنا به ضرورت های موقت یا قدری طولانی, مواردی پیش می آید که بدون نیاز به بنائی, توسط پارتیشن بتوان اقدام به برخی جداسازی فضاها نمود.

دکوراسیون داخلی اداری کلاسیک

که با انواع متنوعی به منظور راحتی در فرآیند کاری و جلب توجه و اعتماد بین کارکنان و مدیران به کار گرفته میشوند. میتوانید، بهراحتی، با توجه به وسایل و رنگهای بهکاررفته شده در خانه خود، نوع پارتیشن لازم را هم انتخاب کنید. در هنگام استفاده از رنگ برای دکوراسیون باید با در نظر گرفتن محدودیت های ان سازمان اقدام به انتخاب رنگ نمود. لوله های اگزوز معمولا به موتور دیزل با یک اتصال دهنده انعطاف پذیر وصل گشته و انتهای اگزوز دیزل ژنراتور به خارج از منزل امتداد می یابد. با استفاده از برق کار حرفه ای .نقاش ساختمان تمیز کار – طراح و نقشه کش با سابقه مفید و تیم بنایی کامل و ده ها تامین کننده مصالح درجه یک با قیمت منصفانه در خدمت شماست تا بازسازی منزل شما را با لحاظ کردن نطرات و خواسته های مشتریان به انحام برساند .

شاید این موضوع در منزل یک موضوع مهم نباشد اما در اداره یا یک محیط رسمی موضوع بسیار مهمی است زیرا که تاثیری که قرار است شما بر روی مخاطب بگذارید تماماً وابسته به دکوراسیون است که بتواند اعتماد فرد را جذب کند. این پارتیشن بیشتر در محیطهای بیمارستانی کاربرد دارد و در محیطهای اداری بیشتر برای جداکردن فضای ورودی و سرویس بهداشتی از آنها بهره گرفته میشود. زیرسازیهای لازم برای نصب پارتیشن، شامل تعویض یا تعمیر کفپوش و اجرای سقف کاذب یا تعمیرات لازم در صورت وجود، ضروری است؛ زیرا پارتیشن اداری آخرین جز از دکوراسیون داخلی است که نصب میشود و با توجه به موقتی بودن آن ممکن است در صورت لزوم جابجا یا برداشته شود.

پارتیشن های چوبی خود دارای مدل های مختلفی هستند بعضی از آنها مثل یک دیوار عمل کرده و کل فضا را به دو قسمت تقسیم می کند این پارتیشن ها در دو نوع جمع شونده و ساده وجود دارد. این امر موجب صرفهجویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف حرارتی در طراحی داخلی دفتر کار میشود. پارتیشن بندی اداری منجر به افزایش مسئولیت کارمندان نیز میشود؛ به دلیل اینکه ایجاد اتاقهای مجزا و مخصوص برای کارکنان، موجب میشود که آنها نسبت به محیط کاری خود احساس مسئولیت بیشتری پیدا میکنند و برای مرتب کردن آن و دسته بندی اسناد و مدارک تلاش و مسئولیت بیشتری به خرج میدهند. کوتاه بودن قدشان به جلوگیری از احساس خفگی نیروی کار در یک فضای بسته با دیوارهای بلند و محسور جلوگیری میکند. در طراحی فروشگاهی باید بر اساس کالایی که فروخته خواهد شد عمل کرد و فضای استراحت کوتاه مدت و ناهار خوری کوچک و تهویه مناسب نیز در نظر گرفت.

این موضوع بویژه در معماری داخلی دفاتر کار و ساختمانهای اداری بسیار اهمیت دارد. در صنعت ساخت و نصب پارتیشن تهران از پارتیشن های ثابت برای طراحی دکور داخلی رستوران ها و کافه ها، هتل ها و منازل بسیار استفاده می ­شود. محیط هایی با جدا کننده شیشه ای می توانند انعطاف پذیری خود را با استفاده از تقسیم کننده ها و پارتیشن های متحرک برای چیدمان دفتر کار حفظ کنند. در نتیجه به خوبی متوجه این موضوع شدیم که بهترین راه برای داشتن یک محیط اداری و محل کار زیبا و کارآمد، مشورت و استفاده از تخصص افراد با تجربه فعال در حوزه طراحی دکوراسیون اداری و تولید کننده های با سابقه پارتیشن اداری در خواهد بود.

دفاتر با فضاهای اشتراکی باید فضاهایی از جمله مناطق آرام برای تمرکز، فضاهای خلاقانه برای همکاری و فضاهای آرامش بخش برای استراحت داشته باشند. بدون شک، بزرگ ترین تغییر محیط کاری در طول سالیان گذشته تغییر به سمت کار در فضاهای اشتراکی است. به زبان ساده پارتیشن بندی اداری نوعی سیستم جدا کننده کاذب است که محیط اداری را به چندین قسمت مجزا تقسیم میکند. یکی از مزیت های پارتیشن دو جداره عبور کابل های شبکه و سیستم در قسمت های پارتیشن است. با توجه به درخواست مشتری در هر دو مدل تکجداره و دوجداره اجرا میشوند، مدل دوجداره برای عایق بودن صدا کاربرد دارد و تنها مزیت آن نسبت به مدل تکجداره است. استفاده از یک رنگ ثابت در محیط های کاری و یک نوع نورپردازی تکراری می تواند منجر به یک دکوراسیون معمولی و قدیمی شود. یک دفتر اجرایی محصور در شیشه باعث می شود که مدیریت نزدیک تر به پرسنل بوده و کمتر از کارکنان فاصله بگیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی فضای اداری همچنین کاربرد هر نوع پارتیشن را در نظر بگیرید، پارتیشن های متحرک قیمت بالاتری نسبت به انواع ثابت دارند ولی اگر می دانید که طراحی داخلی شرکت شما دچار تغییراتی می شود و ممکن است در سال های آینده چند بار دکوراسیون را تغییر دهید بهتر است از این نوع پارتیشن استفاده کنید که هم در هزینه های آینده کمک کننده است و هم زمان تغییرات را کاهش می دهد. تعداد این مصالح بیشمار است و چوب, طراحی داخلی دفتر اداری شیشه و . اما طی سال های گذشته مصالح دیگری مثل چوب، فلز یا شیشه وارد صنعت ساخت پارتیشن در تهران شدند.

قیمت طراحی داخلی اداری