بررسی عوامل پرفروش شدن کتاب پاتوق کتاب فردا

دیزی دختر زیبایی است که سالهاست عقل از سر او برده و با فرد دیگری ازدواج سایت فرا کتاب کرده… او نیز از زندگی مشترک خود رضایت چندانی ندارد و گاهی به معشوق قدیمی خود فکر می کند. داستان تا جایی ادامه پیدا می کند که گتسبی تصمیم می گیرد تا کاری که سالها به تعویق انداخته بود را انجام دهد…. هومر شاعر و داستان سرای نابینای یونانی دوگانه ایلیاد و ادیسه را در اواخر قرن 8 قبل از میلاد مسیح خلق کرده است. ادیسه داستان بازگشت مردان جنگ آور یونان از جنگ تروا را روایت می کند که در آن ” اودیسیوس” بعنوان یکی از سرداران جنگ و نماد دفاع از سرزمین و مردمانش شناخته می شود. هومر در این کتاب خدایان زیادی را معرفی کرده دارای قدرت های زیادی بودند اما برخی از صفات آنها مانند انسان ها بوده و هنگامی که دچار خشم، حسادت و ترس می شدند، مشکلات زیادی را ایجاد می کردند. سانتیاگو چوپان ساده ای است که هربار زیر درختی که در کنار کلیسا رویده بود می خوابد، رویایی تکرار شونده ای را می بیند که در آن کودکی در پای اهرام ثلاثه مصر بدنبال یک گنج بزرگ می گردد.

  • شخصیت‌ها، خود داستان، نبردها و کشمکش‌های میان خیر و شر همه‌وهمه به طرز خارق‌العاده‌ای شما را غرق در داستان می‌کند و عجیب نیست که جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ باشد.
  • این کتاب به بررسی زندگی بیش از 580 نفر از شخصیت های تاریخ را بررسی می کند.
  • قطعا اسم کتاب شازده کوچولو رو تا حالا شنیدید، این کتاب رتبه اول فروش رو در دنیا داره و در صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهاناست.
  • از روی این اثر موفق حداقل چهارده فیلم سینمایی و ده سریال تلوزیونی اقتباس شده‌است.
  • در سالهای اخیر کتاب کیمیاگر نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت و به تیراژ 80 میلیونی رسید.

این داستان به قدری هنرمندانه نوشته شده است که خواننده را محصور خود می کند. در بسیاری از صحنه های داستان به مشکلات اسب ها و حیوانات خانگی پرداخته می شود و خواننده بارها خود را جای آنها می گذارد. نویسنده آمریکایی دن براون اینبار رمانی رازآلود و ماجرایی را نوشته است که ذهن هر خواننده ای را به چالش می کشد.

او از 13 سالگی به نوشتن در روزنامه ها روی آورد و به خود لقب گزارشگر کوهستان را داد. او پس از نیمه کاره رها کردن دانشگاه، به مصاحبه با افراد موفق پرداخت. این اتفاق بزرگترین دستاورد او و راز موفقیت او در زندگی کاری اش بوده است. ویلیام شکسپیر در سال 1602 یکی از شاهکارهای ادبیات نمایشی را خلق کرد که تا به امروز میلیون ها بار خوانده شده و فیلم ها و تئاترهای زیاید در سراسر جهان بروی صحنه رفته است. او در این رمان داستان هملت شاهزاده دانمارکی را روایت می کند که پس از مسافرت به آلمان، به قصر خود باز می گردد تا در مراسم خاکسپاری پدرش شرکت کند.

داستان بن هور بی‌شباهت به آثار کلاسیک رم و یونان مانند سه گانه‌ی دانته و یا ادیسه‌ی هومر نیست. در واقع این داستان هم سرشار از ماجراهایی است که در دل آن‌ها نکات و درس‌هایی برای خوانندگان قرار داده شده است. هیچ مرجع خاصی برای تعیین تعداد کل فروخته‌ شده از کتاب ها وجود ندارد.

سپس بر آن‌ها مسلط شویم و سعی کنیم مسیر اصلی و درست زندگیمان را پیدا کنیم و به نسخه بهتری از خودمان بدل شویم. هالیس زبانی ساده و روان برای کتابش انتخاب کرده و با چاشنی طنز ما را با خود همراه می‌کند. خیلی از اوقات حتی پیشنهاد اطرافیان هم برای خرید کتاب قانع کننده نیست. تفاوت سلیقه و باورها باعث می‌شود تا شما از کتاب پیشنهادی دوستتان لذت نبرید.

سال ۱۳۷۹ بود که مصطفی مستور نویسنده‌ی مشهور معاصر کشورمان این رمان را منتشر کرد و از آن زمان تاکنون با بیش از ۷۰ بار تجدید چاپ به یکی ازکتابهای پرفروش در ایرانتبدیل شده است. بیان مصیب‌های جنگ در قالب داستانی روان و منسجم در کنار شخصیت‌پردازی قوی به قلم احمد محمود سبب شد این رمان در لیست کتابهای پرفروش ایرانی جای بگیرد. برخی از کتاب‌ها هرساله در لیست کتابهای پرفروش ایران جای می‌گیرند.

داستان کیمیاگر داستان زندگی بسیاری از ما انسان هاست که رویاهای تکرار شونده ای داریم اما شهامت اقدام نداریم. اگر رویاهای تکرار شونده در سر دارید اما نمی دانید چگونه به سمت آن بروید، کتاب کیمیاگر را بخوانید. کیمیاگر به ما نشان می دهد که چگونه رسالت شخصی خود را در زندگی بیابیم و بر اساس آن عمل کنیم. اوفلیا با شنیدن این حادثه به جنون می رسد و خود را در رودخانه غرق می کند و روند داستان بیش از پیش پیچیده تر می شود. این نمایشنامه در صدر معروفترین رمان های تاریخ قرار دارد و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

قسمت هایی از کتاب ناتور دشت

اگر به دنبال کتابی برای تعطیلات تابستانی هستید هفت شوهر ایولین هوگو گزینه مناسبی‌ است. در این کتاب ایولین هوگو، نماد سالخورده و منزوی فیلم هالیوود، سرانجام آماده است تا حقیقت زندگی پر زرق‌وبرق و رسوایی خود را بگوید. کتاب‌ها جادوی خاصی در خود دارند و ما را در دنیای خیال انگیزشان غرق می‌کنند.

۲۱. هری پاتر و یادگاران مرگ؛ ۵۰ میلیون نسخه

بررسی عوامل پرفروش شدن کتاب پاتوق کتاب فردا